środa, 24 lipca 2013

Ćwiczenia na mięśnie brzucha z nadwagą

Eksperci są zgodni: to jak wygląda twój brzuch zależy w dużej mierze od tego, co jesz. Odpowiednia dieta to ich zdaniem nawet 80 proc. sukcesu. Co więc należy jeść, a co omijać szerokim łukiem?
Na początku warto obalić pewien mit i ustalić definicję zdrowej diety. Zdrowa i zbilansowana dieta nie musi być dietą restrykcyjnie ograniczającą spożycie węglowodanów czy tłuszczy. Aby organizm funkcjonował prawidłowo, potrzebna jest mu odpowiednia ilość białka, węglowodanów, tłuszczy i cukru. Zachowanie odpowiednich proporcji pozwoli m.in. na skuteczne spalanie tłuszczu

Produkty zakazane

Jest jednak grupa produktów, którą, jeśli twoim celem jest płaski brzuch, powinno się omijać szerokim łukiem. Jest to wszelkiego rodzaju jedzenie śmieciowe i wysoko przetworzone. Na tej zakazanej liście są m.in. hamburgery, hot dogi, frytki, kebaby czy pizza. Odpadają również wszelkiego rodzaju dania gotowe – zwykle zawierają one bardzo duże ilości soli. Z menu należy również wykreślić słodycze.
Oczywiście bardzo trudno jest z dnia na dzień zrezygnować z ulubionych przekąsek. Dlatego warto raz w tygodniu np. w niedzielę, zrobić sobie dzień swobody jedzeniowej. Jednak nawet wtedy należy wybierać rozsądnie. Pizza, owszem, ale typowo włoska, na cienkim cieście i z dobrymi jakościowo składnikami, np. owocami morza. Hamburger, byle nie z fast foodu, najlepiej przygotowany w domu, ze świeżej wołowiny i z dodatkiem aromatycznych warzyw. Ogranicz również produkty, które powodują wzdęcia (np. fasola, groch, bób, kapusta).

To jest dobre dla brzucha

Wprowadź do diety produkty z błonnikiem, który przyspiesza trawienie i pomaga pozbyć się z organizmu toksyn.Węglowodany proste zamień na produkty pełnoziarniste. Czyli – zamiast pieczywa białego, kupuj ciemne. Ta sama zasada dotyczy także makaronu i ryżu. Wieprzowinę zamień na drób i ryby, najlepiej gotowane na parze (żołądek nie przepada za ciężkimi, smażonymi potrawami). Kaloryczne przekąski zastąp orzechami i suszonymi owocami. Nie zapominaj o warzywach – pomidory, buraki czy brokuły powinny często gościć w twoim menu.

Z wodą za pan brat

Zrezygnuj z napojów gazowanych i słodzonych soków. Najlepiej wybierać te świeżo wyciskane lub jednodniowe. Jeśli decydujesz się na kawę, wybieraj tę mieloną, przygotowaną w ekspresie. Uważaj na mleko i dodatki. W kawiarniach standardowo do latte dodawane jest mleko 3,2 proc., możesz jednak przed przygotowaniem poprosić o zamianę na chude lub sojowe. Jeśli masz chwilę słabości i decydujesz się na syrop – wybieraj ten bez dodatku cukru. Wprowadź do swojego menu zieloną herbatę i wodę niegazowaną. Uważaj jednak na wody smakowe, gdyż są one bardzo kaloryczne. Lepiej urozmaicić smak wody plasterkiem zielonego ogórka, cytryny lub liściem mięty.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz