Google+ Followers

sobota, 24 sierpnia 2013

Ćwiczenia na pośladki Jędrne pośladki


 Prawie wszyscy w chcielibyśmy, aby nogi i pośladki były zawsze jędrne, smukłe i kształtne. Tym bardziej, że ta część naszego ciała najczęściej ulega niechcianym zmianom. Niedostateczne ujędrnienie i pojawiający się cellulit może już uwidocznić się w wieku między 16 a 25 rokiem życia. Pierwsze oznaki nie są zbyt widoczne i początkowo nie przeszkadzają. Skóra jest jakby mniej napięta, mięśnie nieznacznie tracą swoją sprężystość, zwiększa się obwód ud i bioder. Jednak już rok później zmiany stają się coraz bardziej widoczne, a rokrocznie coraz trudniejsze do wyeliminowania.

  Cellulit, który na dobre zadomowił się na naszych udach i pośladkach, nie pozwala na chwilę zapomnieć o konieczności stosowania treningu i diety. Cellulit, czyli tzw. "skórka pomarańczowa lub materacowa", to przerost komórek tłuszczowych spowodowany przewagą syntezy kwasów tłuszczowych w stosunku do ich rozkładu czyli lipolizy. Jest to naturalny sposób gromadzenia się zapasów tłuszczów organizmie. Cellulit jest stanem zapalnym podskórnej tkanki tłuszczowej. Według różnych danych w Polsce na tę dolegliwość cierpi 80% kobiet, głównie otyłych, choć nie jest to bezpośrednia zależność. Uważa się, że największą przyczyną są zaburzenia układu limfatycznego, które powodują, że końcowe produkty przemiany materii są zatrzymywane w komórkach tłuszczowych tkanki łącznej. "Skórka pomarańczowa" pojawia się najczęściej przy dużych wahaniach hormonalnych. Na jej rozwój wpływa bezruch, nadwaga, gorące kąpiele, stres, przepracowanie, nadmierne spożywanie węglowodanów, soli i żywności wysoko przetworzonej.

  Większość kobiet bezskutecznie próbuje pozbyć się cellulitu. Aby proces zmian skórnych związanych z cellulitem był jak najmniejszy, należałoby połączyć niemal wszystkie metody. Oprócz racjonalnych zasad żywienia, mogą to być również zabiegi pielęgnacyjne, a także ćwiczenia. Zestawy ćwiczeń obejmujących nogi i pośladki można wykonywać zarówno w domu jak i klubie fitness podczas zajęć grupowych. Podczas zajęć aerobiku zdane jesteśmy na system prowadzenia zajęć przez instruktora i nie zawsze mamy możliwość dostosowania ilości powtórzeń i serii do naszych oczekiwań i wytrenowania. Natomiast jeśli samodzielnie wykonujemy zestawy ćwiczeń, samodzielnie wybieramy ćwiczenia, ich kolejność, ilość i intensywność. Jeśli zamierzacie wykonać te ćwiczenia indywidualnie, proponuję podczas jednego "domowego treningu" wybrać kilka ćwiczeń tak, aby równomiernie włączyć mięśnie poszczególnych kończyn dolnych i bioder. Ćwiczenie można wykonać w 3-4 seriach po 20- 25 powtórzeń.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz